למצוא את המשכנתא המשתלמת ביותר

מהי משכנתא?
משכנתא היא דרך טובה לממן רכישה של בית במידה שאין לנו את כל הסכום הדרוש בכדי לרכוש אותו. מדובר למעשה בהלוואה הניתנת לטווח ארוך יחסית כנגד שעבוד של הנכס שאנו קונים בעזרת הכסף של אותה הלוואה.

משכנתא, כמו כל הלוואה, מתומחרת בריבית מסוימת. עם זאת, בשונה מהלוואות אחרות למגזר הפרטי, שוק המשכנתאות מתאפיין במספר גדול של מסלולים ושיטות החזר. שיעור הריבית ותקופת ההחזר נקבעים בהתאם למסלול המסוים שבמסגרתו המשכנתא ניתנת, כאשר בנקים מציעים מסלולים שונים ואף מאפשרים ליטול הלוואה שסכומה הכולל הוא תמהיל של כמה הלוואות קטנות.

משכנתא

מחשבון משכנתא

המחשבון הבא מאפשר להזין נתונים כגון:
• סכום ההלוואה
• גובה הריבית
• תקופת ההחזר בחודשים

בלחיצה על כפתור "לחץ לחישוב המשכנתא" תקבלו את גובה ההחזר החודשי וסך תשלומי הריבית שתשלמו לבנק על ההלוואה שלכם.


המחשבון מאפשר משחק עם הריבית ותקופת ההחזר, והוא כלי יעיל שבעזרתו תוכלו לגלות מה ההחזר החודשי ההתחלתי ולראות כיצד כל משתנה משפיע על גובה ההחזר ועל סך התשלומים. אל התוצאה המתקבלת יש להוסיף עלויות של ביטוח, ואם ההלוואה צמודה, יש להביא בחשבון גם את השינוי במדד.

מחשבון תכנון משכנתא יוצר עבורכם תמהיל משכנתא בסיסי עם הריביות העדכניות ביותר.


מחשבון תכנון משכנתא
מחשבון לתכנון משכנתא כניסה למחשבון (קובץ אקסל).


הדרכה

הסרטון הבא של בנק לאומי למשכנתאות כולל הסבר לגבי מסלולים, ריביות ואפשרות פירעון מוקדם.ידע הוא כח
"ידע הוא כח", קבע הפילוסוף האנגלי פרנסיס בייקון בסוף המאה ה-16. זה נכון בכל תחום בחיים ובמיוחד בתחום מורכב כמו משכנתא, שבו טעות קטנה עשויה לעלות ביוקר. לכן, רבים מעדיפים לבצע השוואה באמצעות מכרז: מידע על המשכנתא המבוקשת עובר אל הבנקים, הם חוזרים אליך עם הצעות, ואז אתה יכול לבחור בקלות במשכנתא הטובה ביותר.


אל תהיה פראייר! קבל את המשכנתא הזולה ביותר באמצעות טופס אחד

השוואת ריביות משכנתא