התחל לסחור כעת. מינוף עד 1:30 >>

יומן אירועים כלכלי

לוח השנה הכלכלי מכסה את כל האירועים הכלכליים החשובים והנתונים שמשפיעים על שוק המט"ח ברחב העולם. הלוח מתעדכן בזמן אמת, אינטראקטיבי וניתן להתאמה אישית. כך, אתה יכול לעקוב אחרי אירועים הצפויים היום, מחר או השבוע, וגם לבחור טווח תאריכים. הוא מאפשר לך לנתח את האפשרויות והתחזיות ולהיערך עם פוזיציה מתאימה.

זהו כלי חשוב מאד לכל סוחרי המט"ח (פורקס). הסיבה לך היא ששוק המט"ח יכול להיות תנודתי מאד כאשר חדשות מתפרסמות. סוחרים רבים לא יודעים מתי החדשות מתפרסמות, ואם התנודה "תופסת" מישהו בזמן לא מתאים, היא יכולה לגרום לו הפסד גדול ואפילו חוב.

איך קוראים את יומן האירועים?

היומן בנוי בצורה טבלה. הטבלה מציגה את תאריך האירוע, המדינה, האירוע, הנתון שהתפרסם בפועל, הנתון הקודם והמכשיר הקשור. הדיווח יכול לחזק את המטבע שהוא קשור אליו או להחליש אותו.

לדוגמא, יומן האירועים שחברת המט"ח פלוס 500 מספקת. מציג את הנתונים שיתפרסמו ביום 3.6.2019.

יומן אירועים כליל של חברת פלוס 500

השפעות של האירועים על השוק

הסוחרים רואים אם הפרסום מתאים, מפספס או עולה על תחזיות האנליסטים. אם הוא טוב יותר מהתחזית, המטבע יתחזק. אם הוא גרוע מהצפי, המטבע ייחלש. לדוגמה, אם קונצנזוס האנליסטים לשיעור האבטלה בארה"ב עומד על 5% לחודש הקודם, והתפרסם נתון של 4.7%, הדולר יתחזק.

יש דיווחים שגורמים לתנועה חזקה של 50 פיפס או יותר:

* Non-Farm Payrolls - NFP - דוח התעסוקה החודשי בארצות הברית.
* החלטות ריבית
* שיעור האבטלה
*Consumer Price Index - מדד המחירים לצרכן בבריטניה, ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד
*FOMC Minutes - פרוטוקול ישיבת מועצת הנגידים
*Retail sales reports - מכירות קמעונאיות
*Gross Domestic Product - GDP - קצב צמיחת התמ"ג

ברגע הפרסום, התנודתיות יכולה להיות רווחית מאד, אבל גם מסוכנת מאד.

במחקרו Do macro-economic news announcements affect the volatility of foreign exchange rates? Some evidence from Australia מציין Suk-Joong Kim כי הסוחרים עוקבים אחרי ההודעות האלה ומתאימים את הפוזיציות שלהם לקראתן ומייד אחריהן.

מחקר משותף של אוניברסיטת קליפורניה, אוניברסיטת יל ומכון קרלסרוהה לטכנולוגיה מציג תוצאות של סקר בקרב 8 ראשי תחום המט"ח בחברות ניהול הנכסים הגדולות בעולם: בלאקרוק, פימקו, אליאנס-ברנשטיין, וולינגטון, מילניום, סטייט סטריט, ו- Rogge Asset Management. הסקר בדק איך לדעתם הדיווחים הכלכליים משפיעים על שערי החליפין של שלושה מטבעות (פאונד, ין ואירו) ועד כמה כל אירוע חשוב.

אירועים חשובים בשוק הפורקס
למחקר: Analysis of the Intraday Effects of Economic Releases on the Currency Market

אסטרטגיות למסחר בפורקס בזמן נתונים כלכליים

כמה טיפים חשובים:
1. התמקד רק בחדשות החשובות והמשפיעות ביותר על השוק.
2. אם הניתוח הטכני שלך מצביע על כיוון אחד אבל השוק מתנהג אחרת לגמרי, אל תלך נגד השוק. היצמד למגמת השוק.
3. הספרדים מתרחבים בזמן הודעות, כלומר עלויות המסחר שלך יגדלו.
4. זכור שתגובת השוק לפרסום נמשכת בדרך כלל בין חצי שעה לשעתיים.

Spike Trading

נכנסים ברגע הפרסום. למשל, המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו מעבר לצפי. מוכרים EUR/USD, מנסים לתפוס את הזינוק החד הראשוני, כולו או חלקו, וסוגרים את העסקה בטווח העליון של התנועה (40-50 פיפס). יש למקם סטופ לוס לפני הפרסום. סוג כזה של מסחר מצריך תגובה מהירה ואורכו נע בין 10 שניות עד ל- 2-3 דקות.

סרטון הסבר:Fading Trading Strategy / Trade the Retracement

השיטה מתבססת על ההנחה שבדרך כלל אחרי זינוק (או נפילה) המחיר שב לבדוק רמות מחיר נמוכות (או גבוהות) יותר. נכנסים אחרי היפוך קטן שהשוק מבצע לרוב תוך 5 דקות עד 30 דקות מרגע הפרסום. השיטה קלה יותר בהשוואה ל- Spike, אבל יתכן שלא יהיה היפוך מספיק גדול או שלא יהיה היפוך כלל, ונפסיד את ההזדמנות. בנוסף, חשוב לזכור שמסחר בניגוד למגמה השלטת פירושו אלמנט נוסף של סיכון

סרטון הסבר:לסחור לפי NFP

סוחרים רבים ממתינים בדריכות לדוח התעסוקה בארה"ב, ה- Non-Farm Payrolls (NFP). הדוח מתפרסם בכל יום שישי הראשון בחודש, ומראה כמה עובדים נוספו או נגרעו מהמשק האמריקאי בחודש שחלף. הודעות אחרות מזיזות גם הן את המטבעות, אבל לא בצורה חזקה כמו ה- NFP. להודעה הזאת יש תגובה מאוד חזקה בשוק, ובשנים האחרונות טווח התנועה של הדולר אחרי הדיווח נע בין 50 ל- 90 פיפס. סוחרים רבים משיגים רווח של 5% עד 20% ממנו בלבד.

צמדי המטבעות שמושפעים ישירות מפרסום ה- NFP הם היורו/דולר, פאונד/דולר, דולר ניו-זילנדי/דולר ארה"ב, דולר אוסטרלי/דולר ארה"ב, דולר ארה"ב/דולר קנדי, דולר ארה"ב/פרנק שוויצרי וה- דולר/ין. נתון תעסוקה חזק תומך בדולר, ונראה אותו מתחזק לעומת המטבעות האחרים, ולהפך.

אפשר להרוויח הרבה מה- NFP, אבל לא קל לסחור בו. יש סוחרים שמעדיפים להיכנס בסיכון נמוך מהרגיל בזמן הפרסום בגלל המרווחים הגדלים וה- Slippage (זליגה - המחיר יכול לקפוץ מספר פיפסים בלי לעבור במחירים שבאמצע) המאפיינים תנודתיות גבוהה. אחרים נמנעים ממנו לחלוטין, למרות הפיתוי לעשות כסף מהיר.

התראות מחיר

התראה היא הודעה כאשר המחיר מגיע לשער מסוים עבור קניה או מכירה.

דוגמה: התראה כאשר מחיר הקניה של EUR/USD יגיע ל- 1.1246 כי אתה מאמין שהמחיר צפוי להשתנות. צור התראת מחיר. אם המחיר יגיע לערך הנ"ל, תשלח אליך הודעה בדרך המועדפת עליך (אימייל/SMS/הודעת דחיפה).

סוג נוסף של התראה הוא שינוי ב- %. תקבל הודעות כאשר השינוי היחסי במחיר של הכלי מגיע לרמה מסוימת.
דוגמה: הודעה כאשר נפט עלה ב- 0.9% מיום המסחר האחרון. לאחר הגדרת ההתראה, מתרחש אירוע בשוק העולמי וכתוצאה מכך המחיר אכן עולה ב-0.9%. במצב זה, תשלח אליך הודעה.

התראות יכולות לעזור לך לזהות הזדמנויות מסחר בזמן אמת, וחוסכות לך זמן רב וטרחה של מעקב אחרי השוק במשך היום.

אתה יכול ליצור ולנהל התראות על כל מכשיר פיננסי: מט"ח, סחורות, מניות ומדדים, שיופעלו כאשר המכשיר יגיע למחיר מסוים או יעבור אותו. לדוגמה, אתה יכול לקבוע התראה עבור מחיר של $180 אם מניית אפל נסחרת ב-$200, כדי להתחיל במסחר פוטנציאלי במקרה שהיא הגיעה ליעד שהוגדר מראש. ברגע שהמניה ירדה למחיר 180$, תקבל הודעה בזמן אמת.


התראות מחיר


+500

התחל לסחור עכשיו. מינוף עד 1:30 >>