יורו דולר


יורו דולר

היורו הינו המטבע הרשמי של 15 מדינות האיחוד האירופי ומשתמשים בו למעלה מ- 300 מיליון איש ברחבי יבשת אירופה. הצמד יורו דולר, אשר ידוע כ-EUR/USD, אומר לסוחר כמה דולרים דרושים כדי לקנות יורו אחד. זהו צמד המטבעות הפופולארי והסחיר ביותר בעולם.

אינדיקאטורים כלכליים חשובים לגבי המטבע האירופי הם התוצר המקומי הגולמי, German Industrial Production, מדד המחירים לצרכן וסקר ה-IFO - מדד מצב העסקים בגרמניה. גרמניה היא הכלכלה הגדולה באירופה ומצבה משפיע מאד על היורו. כמו כן, התבטאויות של בכירים במערכת הפיננסית האירופית כמו נגיד הבנק המרכזי של אירופה גורמות להתחזקות המטבע או להיחלשותו כנגד המטבעות האחרים.

הדולר גם הוא מושפע מנתונים כלכליים. הדיווחים החשובים ביותר בארה"ב אשר משפיעים עליו הם מספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי (Nonfarm Payrolls), מדד המחירים לצרכן, מדד המחירים ליצרן, תוצר מקומי גולמי והגירעון המסחרי.


קורלציות
הצמד נמצא על פי רוב בקורלציה חיובית עם מדד ה- S&P500. ירידות במדד המניות מגבירות את הסלידה מסיכון והדולר נהנה מכך, ובעקבות זאת נראה ירידה בשער. חשוב לזכור שהשינויים ב S&P500 גדולים ודינמיים יותר ולא כדאי להתייחס לנפילות או רווחים בשווקי המניות כאל סימן לקנות או למכור את הצמד מייד. יש לחפש מגמות וסימנים תומכים נוספים.

יורו דולר נמצא בקורלציה חיובית עם מחירי הסחורות. הדולר נע בכיוון מנוגד למחיר הזהב והופך אטרקטיבי כאשר הזהב בשפל, על כן נוכל לצפות לירידה בשער הצמד כאשר מחירי הסחורות (זהב, נפט) יורדים, ולהפך.

השער נמצא בקורלציה שלילית עם הדולר אינדקס אשר משקף את עוצמתו של הדולר. תנודות יומיות בערכו של הדולר נוצרות כתגובות מיידיות לפרסומים, אך המגמה ארוכת הטווח של המטבע האמריקני תואמת להתנהגות הדולר אינדקס.

בנוסף, הצמד מושפע מן ההפרש בשערי ריביות שבין הבנק המרכזי של האיחוד האירופי (ECB) לפדרל ריזרב האמריקאי (Fed). ככל שהריבית בארה"ב תהיה גבוהה יותר, יותר כסף ייכנס אליה והדולר יתחזק. כאשר ה-Fed מעלה את הריבית, שער הצמד עשוי לרדת בעקבות התחזקות הדולר בהשוואה ליורו.

לצמד יש קורלציה שלילית עם USD/CHF וקורלציה חיובית עם GBP/USD. זאת בשל הקורלציה החיובית של היורו עם הפרנק השוויצרי והפאונד הבריטי.

תחזית יורו-דולר
חיזוי נכון של כיוון הצמד הוא המפתח לביצוע עסקאות רווחיות. ניתוח פונדמנטלי יכול לעזור לך לקבוע האם אחד המטבעות צפוי להתחזק או להיחלש, וניתוח טכני מצביע על נקודות כניסה ויציאה. שילוב של שניהם יכול לתת לך יתרון במסחר.

תפריט