חשבון דמו בפורקס

אלפי סוחרי פורקס ומשקיעים פוטנציאליים נעזרים בחשבון דמו כדי לבדוק אם שוק המט"ח מתאים להם. חשבון דמו מאפשר לקנות ולמכור בדיוק כמו בחשבון אמיתי, אבל עם כסף מדומה. אז למה שמישהו ישתמש בחשבון כזה? הסיבה העיקרית היא שהחשבון מהווה הזדמנות ללמוד את השוק מבלי להפסיד כסף.

סימולטורים ללימוד נהיגה מדמים מכוניות אמיתיות, והתלמידים יכולים לפתח את היכולות, הידע והביטחון שלהם מבלי להסתכן. טייסים משתמשים בסימולטור טיסה, ואי אפשר להיות טייס של מטוס אמיתי מבלי לעבור אימון "על יבש".

על אותו עיקרון, חשבון הדמו הוא חשבון ניסיון שלא יכול לגרום להפסדים.

יתרונות

הכרת פלטפורמת המסחר
חברת הפורקס מספקת לסוחר פלטפורמת מסחר שבה הוא מקבל מידע על השינויים בשערי המטבעות, מבצע עסקאות רכישה או מכירה של מטבעות מסוימים ועוקב באופן קבוע אחר מצב חשבונו. הפלטפורמה היא תוכנה מתקדמת שמספקת אפשרויות מימון ומינוף, וגם כלים תומכי החלטות כגון גרפים וחדשות מכל העולם המרוכזות במקום אחד. אפשר להגדיר בה את הסכום המקסימאלי שאותו רוצים לסכן בעסקה מסוימת. המשקיע יודע בכל זמן מהו הסכום המקסימאלי אותו הוא יכול להפסיד, והוא יכול לשנות אותו על ידי הגדלת הביטחונות או הקטנתם, בהתאם לתנודות בשוק.

החשבון מאפשר לסוחר להכיר את הפלטפורמה. המסך הראשי של הפלטפורמה וכל שאר האפשרויות שהיא מציעה עשויים בהחלט לבלבל במראה ראשון ובלי אימון יעיל. מעבר לכך, סוחר מתחיל יכול לבצע בקלות שגיאה על ידי קליק לא נכון, שגיאה שעלולה לגרום להפסדים כספיים. לכן חשבון דמו מאפשר התנסות מלאה ללא סיכון – אתה יכול ללחוץ על הכול ולבצע כל עסקה שתרצה.

חשבון כזה מאפשר להכיר את הפעולות הבסיסיות במסחר: קניה או מכירה, קביעת Stop Loss (פקודה להגבלת הפסדים) או פקודת Take Profit (לקיחת רווח), סגירת פוזיציה פתוחה וכדומה.

ניסוי באסטרטגיות השקעה
החשבון הוא כלי יעיל ביותר לבחינה וניסוי של אסטרטגיות השקעה שונות. אם סוחר רוצה להפעיל אסטרטגיה חדשה, או לנסות צמד מטבעות שאינו מכיר, הוא יכול פשוט לעשות זאת בתנאי השוק האמיתיים ובזמן אמת על חשבון הדמו שלו, כדי לקבל תמנות מצב מלאה, ללא סיכון כלל. טכניקה זו נהוגה גם על ידי סוחרים ותיקים ומומלצת עבור כל סוחר.
בדיקת הגרפים, זיהוי המגמות ואיתור נקודות תמיכה והתנגדות נעשים בדיוק כמו בחשבון אמיתי. כך יכול המשתמש לרכוש מיומנות, בטחון עצמי והרגלים נכונים למסחר בסביבת אמת.

פתיחת חשבון דמו היא הדרך הטובה ביותר להתחלת דרכך בפורקס. אבל, לא תרגיש בו את המתח של מסחר אמיתי. אל תיכנס לשוק האמיתי עם גישה של מסחר בחשבון דמו. כסף אמיתי הוא כסף אמיתי, ומסחר בחשבון אמיתי שונה מדמו, שבו אתה יכול להפסיד 10,000 שקל ואז ללכת לשתות בירה עם חברים...

כמה זמן להשתמש בחשבון דמו?
אנחנו רוצים להרוויח כסף, ובשביל זה כמובן צריך לצאת בשלב מסוים מן החשבון המדומה. סקר שערך אתר Forex-Strategies-Revealed.com מצא ש- 68% מן הסוחרים עוברים למסחר בכסף אמיתי אחרי חודש עד חצי שנה של מסחר בדמו.