התחל לסחור כעת. מינוף עד 1:30 >>

חשבון דמו למסחר במט"ח

חשבון דמו למסחר במט"ח מדגים לסוחר את ההרגשה של מסחר בצמדי מטבעות בשוק המט"ח בלי לסכן כסף אמיתי. חשבון דמו, כפי שניתן לנחש משמו, מהווה סימולציה ואינו חשבון אמיתי. יחד עם זאת, כמו החשבון האמיתי, הוא מאפשר לבצע פעולות מסחר שונות, כגון קנייה, מכירה, שימוש במינוף, הגבלת הפסדים ועוד, אך בכסף מדומה. חברות למסחר מקוון במט"ח מציעות חשבונות דמו בחינם עם סכומים גדולים של כסף וירטואלי.

למרות שיש יתרונות רבים לשימוש בחשבון דמו, חשוב לזכור את נקודות התורפה שלו, כי פתיחת עסקה בדמו והתגובות הפסיכולוגיות לרווח או להפסד שונים מאד מהחוויה של מסחר בחשבון אמיתי בכסף שהשגת בעבודה קשה.

יתרונות של חשבון דמו

סוחרים ותיקים ומתחילים כאחד משתמשים בשגרה בחשבונות דמו כדי להתאמן במסחר ולנסות אסטרטגיות מסחר חדשות. כמה מהיתרונות של חשבון כזה:

1. לראות אם אתה אוהב לסחור במטבעות - מי שנכנס לעולם המסחר במטעות או למסחר באופן כללי יכול להשתמש בחשבון דמו ולבדוק אם הוא בנוי רגשית למסחר קשוח ולא פשוט. כל אחד שונה, חלק יכולים ליהנות מהמסחר, ואחרים ימצאו אותו לא מתאים לאישיות שלהם ולאורח החיים שלהם.

2. מסחר במט"ח ללא סיכון - סוחרים חדשים שעדיין לומדים לסחור מרגישים בטוחים יותר לסכן כסף אמיתי שלהם בשוק אחרי שהם ניסו קודם. חשבון הדמו נותן להם לתרגל בסביבה קרובה למציאות בלי לסכן כסף אמיתי, והם יכולים לעשות טעויות של מתחילים תוך כדי לימוד בלי לשלם על התוצאות מהכיס שלהם.


פתח חשבון דמו >>


3. פיתוח מיומנויות טובות של ניהול כסף - אחד הסודות להצלחה מתמשכת במסחר במט"ח הוא עבודה לפי כללי ניהול סיכונים, שנקראים גם כללי ניהול כסף (שונים מאוד מכללי ניהול הפוזיציות(. חשבון דמו מאפשר לסוחר חדש או ותיק לנסות טכניקות כאלה בצורה יסודית על בסיס תנועות אמיתיות של שערי חליפין ולראות את הרווחים הוירטואליים שלו גדלים.

4. לימוד שליטה ברגשות כאשר סוחרים - אחד האספקטים המאתגרים ביותר בשביל אנשים רבים הוא למנוע תגובות רגשיות לעסקאות מצליחות או מפסידות. התמודדות נכונה עם תגובות נורמאליות לרווח ולהפסד, כמו פחד, חמדנות ותקווה - מבדילה בין סוחר מצליח למפסיד.

5. ניסיון של פלטפורמת המסחר - במקרה שאתה לא משתמש במטה טריידר שרבים מהברוקרים תומכים בה, ייתכן שתרצה להשתמש בחשבון דמו כדי לבדוק אם הפלטפורמה של הברוקר מתאימה לצרכי המסחר שלך. כמו כן, החשבון הוא דרך טובה לבדוק את איכות השירותים שהברוקר מציע, החל מכלי מסחר בלעדיים ואפליקציות ייחודיות, דרך חומרי לימוד וחדשות וכלה בתמיכה בלקוחות -לפני שמפקידים כסף אמיתי.

חסרונות של חשבון דמו

למרות שהחשבון מנסה לשקף את השוק האמיתי ומציע יתרונות לסוחרים מתחילים ומנוסים, חלק מהסוחרים מוצאים שהוא לוקה בכמה חסרונות מהותיים:

1. תנאי המסחר האמיתיים הם שונים - המסחר בחשבון הדמו אינו משקף את נזילות השוק בזמן אמת או את זמינותם של נכסים מסוימים שייתכן כי אינם ניתנים למסחר בחשבונות אמיתיים בזמן נתון.

2. לא מתרחשת זליגה (Order Slippage) - בחשבון דמו הוראות ועסקאות עשויות להתבצע באופן מיידי שאינו אופייני לחשבון אמיתי, ובהיעדר דחיית הוראות או זליגה. כדי להפוך את חווית המסחר בדמו לאטרקטיבית ככל האפשר ללקוחות פוטנציאליים, ברוקרים עשויים למנוע זליגה במערכת. לכן, אם מגבלת הסטופ לוס מופעלת בחשבון דמו, היא עשויה להתבצע בדיוק במחיר שקבעת, ואילו בחשבון אמיתי היא תלויה בתנאי השוק ועשויה להתבצע בשער גרוע יותר.

3. המרווחים יכולים להיות קטנים יותר גם בשוק מהיר - במציאות, המרווחים עשויים להיות גדולים יותר, בעיקר בשווקים מהירים בהם המחירים תנודתיים.

4. אתה לא לומד את העלות הרגשית של המסחר - לפעמים לומדים לשלוט ברגשות רק אחרי שקופצים למים ומרוויחים או מפסידים כסף מוחשי, כי אנשים נוטים להמעיט מחשיבות הרווחים או ההפסדים הוירטואליים בחשבון הדמו שלהם.

5. מסחר יתר (Over trading) - הריגוש סביב כניסה לעסקה ולקיחת סיכונים בלי להפסיד כסף אמיתי יכול לגרום לך לסחור יותר מדי. לפעמים עדיף לא לעשות כלום, מאשר לפתח תחביב של לחיצה ללא הרף על כפתור הקניה או המכירה. קנייה מופרזת ומכירה של נכסים רבים ובכמויות גדולות על ידי המשקיע יכולה להתרחש לאחר הפסדים, מתוך רצון לאזן את החשבון או "לנקום" בשוק על ההפסדים. נטיות אלה יפגעו בך כסוחר כאשר תעבור לחשבון אמיתי.

6. שימוש במינוף גבוה עלול להרוס חשבון אמיתי - יש סוחרים שנהנים להשתמש במינוף גבוה בחשבון הדמו כדי לפתוח פוזיציות גדולות מאד ביחס לגודל החשבון הווירטואלי שלהם. הם יכולים להשיג רווח וירטואלי גדול אם הם צודקים, אך יכולים לרוקן את החשבון אם השוק פונה נגדם. שימוש כפייתי במינוף גבוה עשוי להיות מתכון לאסון אם ההתנהגות תחזור על עצמה במסחר אמיתי.

7. השתמש בגודל חשבון וסיכון זהים - במסחר בדמו, הגיוני להשתמש בערך באותו הון וביחס בריא של סיכון מול רווח שאתה מתכוון להשתמש בהם בכסף אמיתי. אם תפעל אחרת, הביצועים שלך יהיו שונים כאשר תפעיל את האסטרטגיה בחשבון אמיתי.

כמה זמן להשתמש בחשבון הדמו?

אנחנו רוצים להרוויח כסף, ובשביל זה כמובן צריך לצאת בשלב מסוים מהחשבון המדומה. סקר שערך אתר Forex-Strategies-Revealed.com בקרב 1,000 סוחרים מצא ש- 68% עוברים לכסף אמיתי אחרי חודש עד חצי שנה של מסחר בדמו.

סקר שימוש בחשבון דמו


+500

התחל לסחור כעת. מינוף עד 1:30 >>