אלגו טריידינג

רובוט פורקס (רובוט מסחר במט"ח, forex robot) הוא תוכנה שסוחרת באופן אוטומטי במטבע חוץ בשבילך. התוכנה נכנסת לשוק, סוחרת ויוצאת במטרה להרוויח. כל אחד שסוחר במט"ח מחפש דרך להקל על עצמו מפעם לפעם. זה מובן, כי מסחר הוא לא העבודה הקלה ביותר שאדם יכול למצוא והרבה מתעייפים מכניסה לכל הפוזיציות באופן ידני, התעדכנות בשוק כל הזמן והמתנה ממושכת מול גרפים ועסקאות פעילות.

הרובוט משחרר אותך מן הצורך להזין מידע באופן ידני, נותן לך יותר זמן פנוי, ואתה אפילו מרוויח כסף. התחום נקרא בשפה המקצועית "אלגו טריידינג" - מסחר אוטומטי באמצעות אלגוריתם שנבנה על ידי מתכנת אנושי.

אם אתה מעוניין לקנות רובוט מסחר מוכן, חשוב לבדוק את הדברים הבאים.

1. מאפיינים בסיסיים
באילו מטבעות הוא סוחר? יש רובוטים אשר מיועדים לצמד יורו-דולר (EUR/USD). לעומתם, יש כאלה שסוחרים בצמדים אחרים. FAP Turbo הוא הרובוט הפופולארי ביותר וסוחר בכל הצמדים העיקריים בשוק: EUR/CHF, GBP/USD, EUR/USD, USD/CAD, EUR/GBP, GBP/CHF. יש לו 95.9% הצלחה בביצוע עסקאות. לחץ להורדה.

2. בחינת תפקוד
מרבית הרובוטים מגיעים מתוכנתים מראש לסחור אך ורק בצמד מטבעות מסוים ובאסטרטגיה קבועה. מכיוון שהשוק דינמי ומשתנה כל הזמן, זה יכול להוות חיסרון, לכן יש לוודא שתוכנת המסחר מתעדכנת כל הזמן והרובוט יודע להפעיל אסטרטגיה מתאימה לאותו היום. הבדיקות מתחלקות לשני סוגים:

• Back Test
אלו הן בדיקות עבר שנערכו לרובוט. כדי לדעת אם ניתן לסמוך על הבדיקות, מומלץ לבדוק במשך כמה שנים הן נערכו. אם אינך רואה תוצאות מפורטות שלהן באתר היצרן, יתכן שהמפתחים מסתירים מידע וכדאי לחפש רובוט אחר.

• Forward Test - בדיקות דמו
בדיקות עבר לא מבטיחות הצלחה בהווה. יכול מאד להיות רובוט שבדיקות עבר שלו הראו ביצועים מעולים, ובמסחר אמיתי הוא יפסיד. כדי לבדוק תפקוד בהווה, הרובוט מופעל לפי נתוני שוק אמיתיים בחשבון דמו (כסף מדומה), וכך ניתן לחזות כיצד הוא יתנהג במסחר אמיתי. במידה שרכשת רובוט עם בדיקות עבר טובות, נסה להתקין אותו בחשבון דמו למשך כמה שבועות. אם הוא ממשיך להרוויח כסף במהלך הדמו, אפשר לשקול מעבר למסחר אמיתי.

3. Drawdown
Drawdown הוא אחוז ההפסדים, והוא צריך להיות נמוך ככל שאפשר. בודקים את זה על ידי מבט בגרף הרווח, רוב ספקי הרובוטים מציגים אותו באתר שלהם. הגרף מראה את הרווחים לאורך תקופת זמן, ואנו צריכים גרף שמטפס כלפי מעלה ולא גרף הפכפך עם הרבה עליות וירידות. מגמה של עליה כלפי מעלה פירושה שהרובוט יציב יחסית ומרוויח כסף באופן עקבי (גרף אדום), ואילו גרף עולה ויורד כל הזמן מצביע על רובוט תנודתי שעלול לספוג הפסדים גדולים (גרף כחול).


רובוט פורקס רובוט פורקס


כדי לנסות מסחר אוטומטי, השאר פרטים בטופס הבא:

תפריט
FAP Turbo FAP Turbo
רובוט המסחר הפופולארי ביותר בשוק. סוחר בצמדים:

EUR/CHF, GBP/USD, EUR/USD, USD/CAD, EUR/GBP, GBP/CHF.
95.9% הצלחה בביצוע עסקאות.

לחץ להורדה


קריאה נוספת

שלבים בפיתוח רובוט,
מאת שי בר

Automated Trading System Development