אסטרטגיות

1. כוכב נופל - Shooting Star
"הכוכב הנופל" בשוק המט"ח הוא סוג של נר היפוך, שנוצר כאשר המחיר מגיע במהלך היום גבוה מאד מעל מחיר הפתיחה אך בסופו של דבר נסגר מתחתיו. מבחינה ויזואלית, מחיר הפתיחה, המחיר הנמוך ומחיר הסגירה קרובים מאד, המחיר הגבוה יוצר צל ארוך כלפי מעלה שאורכו בדרך כלל פי שניים ויותר מן הגוף, והצל התחתון מינימאלי. תבנית זו נוצרת במהלך מגמה של עליה ורומזת שהמחיר ניסה להמשיך במגמה השורית אך נכשל וסיים קרוב למחיר הנמוך. היא יכולה לתת אינדיקציה לכך שמדובר בתיקון טכני והמטבע ימשיך כלפי מטה.


כוכב נופל


2. פטיש – Hammer
תבנית שמופיעה במהלך ירידה. הסגירה של הנר סמוכה לשער הגבוה שלו, סימן לכך שהקונים חוזרים לשוק ומוכנים לשלם את המחיר. ככל שהצל התחתון ארוך יותר, הסימן אמין יותר.

3. Pin Bar
זוכרים את האגדה על פינוקיו, שבכל פעם שהוא שיקר האף שלו התארך? תוכלו למצוא אותו בתבנית שפותחה על ידי Martin Pring ושמה הוא קיצור של Pinocchio. התבנית מורכבת משלושה נרות: עין שמאלית, עין ימנית, וה- Pin באמצע. מחירי הפתיחה והסגירה בו קרובים מאד, אך יש לו פתיל (אף) ארוך שבולט מחוץ לטווח המחירים של שני הנרות הצמודים. הפתיל "משקר", ומעיד דווקא על היפוך מגמה.

Pin Bar

הורדת מדריך, בקובץ PDF


4. בולען שורי – Bullish Engulfing Pattern
נר שורי גדול בולע לחלוטין נר דובי קטן בעל צבע מנוגד. כפי שהשם רומז, הבולען מעיד על עוצמה של הקונים. הוא מתרחש אחרי מגמת ירידה משמעותית ומאותת על היפוך מגמה. איתות חזק יותר יתקבל כאשר הנר השורי בולע גוף של שני נרות קודמים או יותר. בולען דובי, לעומת זאת, מעיד על עוצמת המוכרים.


Bullish Engulfing Pattern


5. אסטרטגיית Naked Trading
הרבה לפני עידן המחשבים, המסחר התבצע בשיטה הפשוטה והוותיקה מכולן: בעירום. לא מדובר במסחר בלי בגדים, אלא במסחר בלי אינדיקאטורים אשר מבוסס על תנועות המחיר - Price Action - בלבד. זו דרך מצוינת ומהירה לצבור ניסיון במסחר ולהרוויח כסף, וכיום יותר ויותר סוחרים משתמשים בה. הורדת קורס בנושא.


התחלת מסחר