לימוד מסחר במט"ח

להיות סוחר מצליח פירושו להבין את המגמות בשוק ולדעת מתי לקנות או למכור את המטבע, ומי שמנחש או מהמר יכול בקלות להגיע להפסדים גדולים. לכן, יש להקדיש זמן ללמוד בצורה מעמיקה את הטכניקות ואת הפסיכולוגיה מאחורי המסחר.
קיימות דרכים רבות לעשות זאת, ולמעשה, עם כל המידע הזמין שיש, זה יהיה מגוחך להתחיל לסחור בלי לרכוש את הידע הרלוונטי. המאמר הבא מסביר איך ואיפה ללמוד את הנושא כדי למקסם את הרווח. אפשרויות הלימוד מתחלקות לשלוש: קורסים, מנטור או לימוד עצמי, והן מוצגות בתרשים הבא:


לימוד מסחר בפורקס


הבחירה באיזה אופן ללמוד תלויה בהעדפות האישיות שלך. במידה שאתה מעדיף פורמט של הרצאות ותרגולים, מסלול הקורסים עשוי להתאים לך. מנטור יכול להועיל למי שנרתע מלימוד קבוצתי ומעוניין באימון אישי אצל סוחר מנוסה, ואילו אוטודידקט יעדיף לרכוש את הידע בכוחות עצמו ובזמנו החופשי. ההבדל מתבטא באופי הלימודים, וגם במחירם.

קורסים
קורס בן מספר מפגשים יעניק לך ידע רב לגבי מונחים בסיסיים, איך עובד כל העסק, מה הן שעות החפיפה של השווקים שבהן כדאי לסחור, מהו ניהול סיכון נכון של התיק, איך להשתמש במינוף ולקבוע סטופ לוס. סקר של אתר ForexFacet.com מצא כי רוב הסוחרים (55%) השתתפו בקורס, סמינר או וובינר (הרצאה אינטרנטית) למסחר במט"ח.

מנטור
מקור המילה מנטור (Mentor) הוא במיתולוגיה היוונית. מנטור היה חברו של אודיסאוס ושימש כחונך לבנו, טלמאכוס. החל מסוף המאה ה-17 המונח מתאר יועץ או מדריך בעל ניסיון עשיר. בשוק המט"ח, מנטור הוא מאמן אישי שסוחר כבר כמה שנים וניסה בעצמו הרבה שיטות. הוא מלמד אותך את האסטרטגיות הרווחיות ביותר מבחינתו ודואג שלא תעשה טעויות של מתחילים.
רבים טוענים שאין תחליף למנטור, אשר חוסך שעות אינסופיות של קריאת חומר לא מועיל.
יחד עם זה, מדובר בשירות יקר: מחיר של ליווי אישי כזה יכול להגיע ל- 10,000 שקל בשנה. אנשים רבים נופלים למלכודות ומשלמים הון למאמנים אישיים רק כדי לגלות שמדובר באנשי מכירות, לא סוחרים אמיתיים ובוודאי לא מומחים למסחר. הבעיה היא איך למצוא את המאמן. כמה נקודות שכדאי לבדוק:
- האם רוב ההכנסה שלו ממסחר?
- האם הוא יראה לך את היסטוריית המסחר שלו?
- כמה אנשים אחרים הוא לימד?
- איזה אחוז מתלמידיו מתפרנס ממסחר, והאם הם עדיין משתמשים בשיטות שלו? מומלץ לבקש שני טלפונים של לקוחות מרוצים, כדי לקבל מהם חוות דעת.

לימוד עצמי
1. פורומים
ניתן למצוא חומר רב באינטרנט, לקרוא מאמרים, המלצות וסקירות, וללמוד שיטות מסוחרים ותיקים בפורומים ובבלוגים. קהילות מקצועיות תורמות לסוחרים מתחילים ידע רב בנושאי ניתוח גרפים, שימוש במתנדים, שינויי מחירים ותנודתיות של צמדים. קל לטבוע בתוך ים המידע, וצריך לסנן רק את החומר הרלוונטי, משימה שעשויה להתגלות כלא פשוטה בכלל.

2. eBook
דרך נוספת ללימוד עצמי היא רכישה של eBook.
eBook הוא קיצור של electronic book – ספר דיגיטלי שאפשר להוריד ולקרוא אותו במחשב. הוא מכיל פרקים בנושאי מסחר במט"ח וסרטוני הדרכה שהופכים את תהליך הלימוד למסודר ויעיל יותר לעומת חיפוש אקראי של מידע באינטרנט. ספרים כאלה נמכרים על ידי סוחרי מט"ח מקצועיים דרך קליקבנק – הרשת הגדולה בעולם למכירת מוצרים דיגיטליים, מדריכים ותוכנות. להורדת הספר הדיגיטלי.

3. חשבון דמו
כלי נוסף שחברות המט"ח מציעות הוא חשבון דמו בחינם. חשבון הדמו פועל כמו חשבון מסחר רגיל, אבל העסקאות בו אינן אמיתיות, ולכן אין אפשרות להפסיד (וגם לא להרוויח...). בחשבון כזה אתה יכול לעקוב אחרי שערי המטבעות, לצפות בגרפים בזמן אמת, לנסות טכניקות ואסטרטגיות ולתרגל את המסחר. פתח חשבון דמו >>

תפריט


ריל פורקס התחלת מסחר