פאונד/דולר

הצמד פאונד/דולר, אשר ידוע כ-GBP/USD, אומר לסוחר כמה דולרים דרושים כדי לקנות פאונד אחד, כאשר פאונד הוא מטבע הבסיס והדולר נקרא מטבע מובל (או מטבע ציטוט). 14% מנפח המסחר העולמי במט"ח מתבצע בצמד פאונד/דולר, זהו נפח זהה למסחר בדולר/ין, אך נמוך בהשוואה אל הצמד הנסחר ביותר יורו/דולר (32%).

מסחר בפאונד/דולר
המסחר בצמד יכול להיות איטי (תנודתיות נמוכה) ב session של אסיה כי מעט אנשים סוחרים בו בזמן זה, ואילו תנועות טובות יותר (תנודתיות גבוהה יותר) יתקבלו בין פתיחת המסחר בניו יורק וסגירת המסחר בלונדון. התנודתיות היומית הממוצעת של הצמד היא 112 פיפס.
הצמד נמצא בקורלציה שלילית עם דולר/פרנק שוויצרי ובקורלציה חיובית עם יורו/דולר. הפאונד תנודתי יותר מהיורו ומהפרנק השוויצרי.

תחזית GBP/USD
הפרש הריבית בין ריבית הבנק המרכזי האנגלי (BoE) לריבית הבנק המרכזי של ארה"ב (Fed) משפיע על ערכיהם של המטבעות. למשל, אם ה- Fed מתערב בשוק כדי לחזק את הדולר, ערכו של פאונד/דולר עשוי לרדת בשל התחזקות הדולר בהשוואה לפאונד. מנגד, כתוצאה משיפור בתעסוקה באנגליה, עליה בתוצר המקומי הגולמי (GDP) ובאינפלציה, הבנק האנגלי עשוי להעלות את שיעור הריבית ולחזק את הצמד. דוגמאות לנתונים נוספים שמומלץ להתעדכן בהם:
• CBI Realized Sales – סקר מכירות של ה CBI - איגוד המסחר הבריטי.
• House Pricing Index - HPI - מדד מחירי הבתים. האינדיקטור משקף את מצב שוק הנדל"ן בבריטניה, שיעור גבוה שלו עשוי לחזק את הפאונד, ולהפך.
• Net Lending to Individuals – מודד את השינוי באשראי הניתן ללקוחות. נמצא ביחס ישר לאמון הצרכנים ולהוצאותיהם, שיעור גבוה של מדד זה עשוי לחזק את הפאונד ושיעור נמוך מן המצופה עשוי להחלישו.
• GfK Consumer Confidence – סקר חודשי הנערך בקרב 2,000 צרכנים.