מסחר בזהב בזמן אמת

מסחר בזהב יכול להתבצע באמצעות CFD - חוזה הפרשים. המסחר בחוזי הפרשים (Contract for Difference) מאפשר לך לסחור בזמן אמת מבלי להחזיק בזהב באופן ממשי, וזאת על ידי חיזוי מחירה של המתכת - האם הוא עתיד לעלות או לרדת.

יתרונו הגדול של ה- CFD הוא האפשרות להשקיע סכום מזערי וליהנות מפוטנציאל רווח גדול יותר באמצעות מינוף. בשונה ממוצרים פיננסיים אחרים, שבהם בקנייה של נכס הבסיס אנו נדרשים ל- 100% בטחונות, בקנייה של חוזי הפרשים על הסחורה יש צורך בבטחונות ראשוניים בשווי של 1% בלבד וכך המשקיע משיג חשיפה ממונפת עד פי 100 לזהב. המינוף מאפשר לסוחרים יומיים לבצע עסקאות גדולות יותר באותו סכום של כסף ולהרוויח גם מתנועה קטנה של הסחורה.

באמצעות CFD נוצרת לך הזדמנות לסכן סכום נמוך של כסף, עם פוטנציאל רווח גדול. המינוף אמנם יכול להגדיל את רווחיך, אך באותה מידה גם להגדיל את הפסדיך, לכן מומלץ להשתמש בו באופן שקול ולהיעזר בפקודות להפחתת רמת הסיכון, כמו Stop Loss או Limit.

יתרונות נוספים:

מסחר החל מ- 500 ש"ח.
מינוף עד פי 100.
קביעת מגבלות רווח והפסד מבעוד מועד.
אפשרות להרוויח מעליות או מירידות בשוק.
פתח חשבון >>

יש לציין כי ה- CFD משמש חברות, בנקים וגופים מוסדיים כגידור מפני סיכונים וכמכשיר שמתגבר על אי וודאות בשווקים, ובנוסף, הוא סחיר במשך כל שעות היממה. הטבלה הבאה, מתוך המחקר An Anatomy of the Crude Oil Pricing System של אוניברסיטת אוקספורד, מתארת לדוגמא שחקנים מרכזיים בשוק ה- CFD של סחורה פופולארית אחרת: הנפט, וניתן למצוא ביניהם חברות ענק כמו BP ושברון אשר קונות ומוכרות חוזים אלה.


מסחר CFD


המסחר בזהב

מספר פרמטרים משפיעים על תנועת המחיר של הזהב:

היצע - תלוי בכריית הזהב ממכרות ובהיקף מחזור הזהב. סין היא מפיקת הזהב הגדולה בעולם ואחראית על כ- 14% מהכרייה העולמית. היצע הזהב שמקורו ממחזור המתכת מהווה כיום שליש מסך ההיצע. התפוקה תלויה גם במחיר: אם המחיר גבוה, חברות הכרייה יגדילו את התפוקה או יפעילו מכרות חדשים, ואם המחיר נמוך, מכרות ייסגרו או יקטינו את התפוקה.

ביקוש - הביקוש לזהב נובע מהיותו נכס שאינו מתכלה ואינו מתבלה. הזהב משמש כהגנה אינפלציונית, ומחירו לרוב עולה כאשר ציפיות האינפלציה בעליה. הוא נחשב נכס יציב וכלי גידור כנגד אובדן ערך של הכסף וסיכוני פשיטות רגל של מדינות. הביקוש הכללי לזהב בעולם עומד על כ- 4,000 טונות בשנה, מהם 55% עבור תכשיטים, 23% למטרות השקעה, 12% ביקוש מצד בנקים מרכזיים, ו- 10% ביקוש מצד יצרנים (בעיקר למוצרי טכנולוגיה).


הביקוש לזהב
מקור: World Gold Council


תנודות שוק - בתקופה של סערה בשווקים הפיננסיים משקיעים עוברים לזהב בגלל היותו "מקלט בטוח" (Safe Haven). לדוגמא, ב- 15 בינואר 2015 הבנק המרכזי של שוויץ ביטל את שער התקרה של 1.2 פרנק ליורו. המהלך המפתיע גרם לטלטלה בשוק המט"ח ולירידות בשווקי המניות והאג"ח, בעוד שהזהב זינק ביותר מ- 2%.


plus500


פתח חשבון