מסחר במט"ח

+500

מסחר במט"ח

בשוק המט"ח כל משקיע יכול לקנות ולמכור מטבעות בזמן אמת, ולהרוויח כסף מן התנודות בשערי החליפין. היתרון הוא היכולת למנף את סכום ההשקעה פי כמה- פי 5, פי 10 ואפילו פי 50, כך שעם השקעה של 1,000$ אתה יכול לסחור ב- 5,000$, ב- 10,000$, וגם ב- 50,000$.

דוגמא להמחשה. שער הדולר/שקל הוא 3.5, ואתה צופה שהוא יעלה. הפקדת בחשבון המט"ח שלך 1,000$ (3,500 ש"ח), ואתה ממנף את הסכום פי 10 ל- 10,000$ (35,000 ש"ח).
אחרי שבוע כאשר השער יגיע ל- 3.6, יהיו בחשבונך 36,000 ש"ח. אתה בוחר לממש את העסקה והנה הרווחת 1,000 ש"ח, כאשר הפקדת רק 3,500 ש"ח.
זו תשואה של כ- 30% תוך שבוע, בעסקה אחת.מסחר במטח

שוק המט"ח הוא השוק הגדול, הנזיל והמרגש בעולם, וניתן לקבל בו תשואה גבוהה מאד עבור הכסף בהשוואה למסחר במניות או אגרות חוב. רוצה להתחיל לסחור? קבל 25 טיפים.

1. כדי להרוויח, יש להכיר את השוק. קרא על שיטות הניתוח הטכני והכללים של תנועת המחיר, התעדכן בשערי הריביות של מדינות ובמצב הכלכלי שלהן. חשוב להכיר מונחים בסיסיים, החל מצמדי מטבעות מקובלים במסחר וכלה בשיטות לניתוח שוק.

2. מינוף נמוך מקטין את הסיכון והוא עדיף, בעיקר בתחילת דרכך כסוחר.

3. השתמש בחשבון דמו. חשבון דמו הוא חשבון התנסות עם כסף וירטואלי. הוא יעזור לך להכיר את שוק המט"ח ואת תוכנת המסחר של הברוקר, בה מבוצעות העסקאות. אחרי שתצבור ניסיון ותרגיש שאתה שולט במסחר, תוכל להפקיד כסף אמיתי. פתח חשבון >>

וידאו עם הסבר על מסחר במט"ח4. התחל עם סכומים קטנים והגדל את החשבון באמצעות רווחים, לא דרך הפקדות נוספות. חשבון גדול לא מביא תמיד לרווחים גדולים יותר. אם תוכל להגדיל את היתרה בחשבון באמצעות עסקאות נכונות, זה יהיה מושלם. אם לא, אין טעם להזרים כספים לחשבון ששורף אותם.

5. בחר אסטרטגיית מסחר.
במסחר במטבעות, כמו בכל צורה אחרת של השקעה, חשוב להבין איך אתה מחליט לקנות או למכור. האם אתה סוחר לפי נתוני מקרו או לפי ניתוח טכני? האם אתה מסתכל על התמונה הכלכלית הרחבה - נתונים כמו אינפלציה או החלטות ריבית של בנקים מרכזיים? אם כן, אתה איש מקרו. אם אתה מעדיף לקבל החלטות לפי גרפים, אתה משקיע טכני.

6. כללי המסחר שלך צריכים לתת מענה לכל אירוע אפשרי בשוק. לא אמור להתרחש אירוע בשווקים שלא תדע מה לעשות בו. לכל מצב צריכה להיות תוכנית פעולה ברורה.

7. עסקה רווחית היא לא תמיד עסקה טובה. אם קנית או מכרת והרווחת כסף, זה לא אומר שזו הייתה עסקה טובה. אם היא לא מתאימה לתוכנית המסחר שלך, או לקחת אותה לפי דעה או תחושה, הדבר דומה יותר להימור ולא למסחר. כמו כן, עסקה מפסידה שמתאימה לכללים שלך היא עסקה טובה. עסקאות מפסידות הן חלק מהחבילה.

8. אם הפסדת בעסקה, חכה בסבלנות לסט-אפ הבא שמתאים לרמת הסיכון שלך ולאסטרטגיה שלך. אל תבצע "סחר נקמה" בשוק כדי "לזכות" בחזרה. הפסדים הם חלק מהמסחר ותהליך הלימוד.

9. בחר את העסקאות בקפדנות, כאילו שאתה יכול לבחור רק אחת בשנה. כאשר השווקים מציעים מספר סט-אפים שמתאימים לקריטריונים שלך, תהיה בררן. קל למהר ולשנות את רמת הסיכון כאשר הסט-אפ הראשון מגיע. במקום זאת, המתן בסבלנות לטוב ביותר כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה לעסקאות טובות.

10. אל תרכז סיכון גדול מדי בצמד מטבעות אחד. ניהול סיכונים הוא הכרחי למסחר מוצלח. אם צמד מסוים מרוויח, זה לא אומר שאתה צריך לרכז את כל הסיכון בו. פזר את הסיכון בין כמה צמדים חזקים כדי למנוע הפסד גדול בירידות.


התחלת מסחר


11. אם אתה לא אוהב את מה שאתה עושה, עשה משהו אחר. חשוב שתאהב את המשחק המורכב והדינמי של אפשרויות שנקרא מסחר. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, לא תרגיש שזו עבודה והסיכויים שלך להצליח יגדלו.

12. אל תמצע הפסדים - זוהי דרך בטוחה להרס תיק ההשקעות. אל תרכוש רק כי המחיר ירד הרבה מהשיא.

13. סחור פחות, תרוויח יותר. הצורך של סוחרים חדשים רבים לפעול כל הזמן הוא החולשה שלהם. אפשר להגדיל את החשבון עם כמה עסקאות טובות בשנה יותר מאשר עם עסקאות כל יום.

14. אל תסחור לפי תקוות אלא לפי עובדות ובשיטה סדורה וברורה.

15. הימנע מ-"פייבוריטים". נסה לא לסחור שוב ושוב באותו כלי רק כי פעם הרווחת בו. כאשר סגרת עסקה ברווח או בהפסד, שכח מהכלי עד שהוא יציע שוב סט אפ טוב.

16. מזל של מתחילים במסחר עלול להיות התחלה מסוכנת. התחלת המסע שלך עם עסקה מצליחה עלולה להיות הרסנית בלי הידע והמשמעת. מזל יכול להוביל סוחר להאמין שמסחר הוא קל, להגדיל את הסיכון ולהפסיד הכול. שמור על המשמעת. הישאר עקבי. הישאר צנוע.

17. אל תסחור במה שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד. סחור בכסף המיועד למסחר בלבד, ולא לתשלום המשכנתא הבא.

18. הצב יעדים לתהליך ולא יעדים כספיים. לסוחרים חדשים רבים יש יעדים לא מציאותיים לרווח שבוע או חודשי. יעדים אלה צפויים להוביל את הסוחר לקחת עסקאות לא טובות. במקום זאת, התמקד ביעדים סביב התהליך והיצמדות לתוכנית המסחר שלך ב- 100%.


מסחר בפורקס


19. הסיכון להפסיד חשוב מהסיכוי להרוויח. ניהול הסיכון צריך להיות בעדיפות ראשונה במסחר. אם תפסיד את ההון, לא תוכל לסחור. שמור על סיכון נמוך.

20. אל תיתן לרגשות להעיב על החלטות המסחר שלך. פחד ותאוות בצע (Fear and greed) מנצחים סוחרים רבים ויכולים להוביל לתוצאות עגומות. לכן, קבל את כל ההחלטות לפי סט כללים ברור.

21. קנה גבוה, מכור גבוה יותר. אל תטעה לחשוב שהדרך היחידה להרוויח היא לקנות נמוך ולמכור גבוה. קנייה בשיא כל הזמנים או בשיא השנתי יכולה להיות דרך פשוטה ואפקטיבית לכניסה. הטרנד יכול להמשיך הרבה מעבר למה שאתה חושב.

22. אל תזיז את הסטופ לוס. הזזה של הסטופ לוס מהמחיר כי אתה חושב שהמחיר יזוז לטובתך היא משחק מסוכן שיגדיל את ההפסדים שלך ויביא חוסר עקביות לאסטרטגיה שלך. צא תמיד בהתאם לתוכנית המסחר שלך.

23. חתוך את ההפסד בהקדם. צריכות להיות רק 4 תוצאות אפשריות של עסקה: רווח קטן, הפסד קטן, איזון או רווח גדול. הפסד גדול לא אמור להיות תוצאה של אף עסקה. שמור על ניהול הסיכון ועל אסטרטגיית יציאה.

24. אם אחרים צוחקים על המטרות שלך, אתה בדרך הנכונה. אם השאיפות הריאליסטיות שלך גורמות חוסר נוחות לאנשים אחרים רק כי רובם עובדים 40 שעות בשבוע בשביל מישהו אחר עד שהם מגיעים לגיל 67, זה לא אומר שאתה צריך להיות כמוהם.

25. קריאה בלבד לא תשיג את מטרותייך. קריאה היא תחביב טוב אבל היא הצעד הראשון. בשלב הבא, אתה חייב ליישם את הידע כדי להצליח באמת.

תפריטריל פורקס התחלת מסחר