מטה טריידר - שפת תיכנות MQL


MQL

מטה טריידר - תכנות בשפת MQL
MetaQuotes, המפתחת של תוכנת מטה טריידר 4 (MT4 או metatrader4) ושפת התכנות MQL, שיחררה גירסה חדשה של פלטפורמת המסחר הפופולארית יחד עם סביבת פיתוח חדשה – MQL5. הסיבה העיקרית שמטה טריידר פיתחה את פלטפורמת מטה טריידר 5 היא רצונה להתרחב ממסחר במט"ח למסחר במניות ובסחורות, וכתוצאה מכך חלק מהפקודות והאופרטורים השתנו.

MQL4 מול MQL5 - דוגמאות להבדלים
מטה טריידר 5 היא מהירה יותר, כוללת 21 מסגרות זמן שונות (לעומת 9 בגירסה 4) ומעל 70 כלי ניתוח. מכיוון שמטה טריידר 5 נבנתה מאפס, אין תאימות לאחור עם מטה טריידר 4 ועם MQL4. פירוש הדבר, לדוגמא, שאקספרטים ואינדיקטורים שנכתבו לגירסה 4 לא יעבדו בגירסה 5.

MQL4 דומה לשפת התכנות C ואילו MQL5 דומה לשפת C++. בשונה מ MQL5 ,MQL4 בנויה במתולוגיית object oriented programming - תכנות מונחה עצמים, דבר שהופך פיתוח של אקספרטים לקל ומהיר יותר. סביבת הפיתוח MQL5 כוללת יכולת מתקדמת הנקראת intellisense system לייעול תהליך הפיתוח וגם Debugger מובנה לאיתור שגיאות ופתרונן.

מספר ה- buffers באינדיקטורים ב- MQL5 אינו מוגבל. ב- MQL4 היו עד 8 buffers לאינדיקטור.

פקודות start, init, deinit שהיו ב MQL4 אינן קיימות ב- MQL5 והן השתנו ל- OnDeinit ,OnInit, OnStart. אפשר לשנות את שם הפונקציות בהתאם, או להשאיר אותן כמו שהן אבל להוסיף קריאה לפונקציה במקומות המתאימים. לדוגמא:

void OnInit()
{
//--- Functions is called to initialize
init();
}
void OnDeinit(const int reason)
{
//--- Call the function with deinitialization
deinit();
//---
}

MQL5 - קישורים ומדריכים
מדריך לכתיבת אינדיקטורים ואקספרטים ב- MQL5.
שאלות ותשובות לגבי פיתוח ב - MQL5.

בניה של רובוטים למסחר מצריכה כאמור ידע ונסיון רב בתכנות בשפת MQL.
רוב סוחרי המט"ח בארץ ובעולם אינם מומחים לתכנות, ולכן הם מעדיפים לרכוש רובוט מסחר מוכן שפותח על ידי מקצוענים, נוסה בסביבת טסט ובסביבת אמת והוכח כבעל הצלחה בביצוע עסקאות רווחיות. כלומר, באמת עושה כסף. תוכל להשיג רובוט בכמה דרכים:

שכירת מתכנת
אם יש לך אסטרטגיית מסחר אבל אין לך רובוט, אתה יכול לפנות אל סוחרים מצליחים בארץ שמספקים תכנות מקצועי ומהיר של אקספרטים, סקריפטים ואינדיקטורים למערכת מטה טריידר. בעזרת השירות האישי, תוכל להפוך את האסטרטגיה שלך לאסטרטגיה אוטומטית ועל ידי כך לנהל את המסחר ביתר קלות.

רכישת רובוט מוכן
שני רובוטים כאלה אשר מבוקשים בקרב סוחרים בעולם הם FAP Turbo (לחץ לסקירה) ו- Forex Megadroid (לחץ לסקירה).