מינוף מט"ח

מושגי מט"ח

הוראת הגבלה
הוראה שהופכת להוראת כניסה לשוק
כמוכר או כקונה כאשר
רמת מחיר מסוימת נפרצת...

פיפס - Pips
יחידת תזוזת המטבע הקטנה ביותר
האפשרית ביחס ההמרה...


למילון מונחי מט"ח

מינוף - Leverage

מינוף הינו כלי המאפשר למשקיע לסחור בסכום כסף גבוה יותר מאשר הסכום אותו הוא הפקיד בפועל. סוחרים אינם חייבים להפקיד את השווי המלא של הפוזיציות שלהם, ויכולים לפתוח פוזיציות בערך גבוה בהרבה מהסכום בחשבונם.

כך לדוגמא, מינוף של 1:200 מאפשר לסוחר שהפקיד בחשבון שלו 1,000$ לסחור ולבצע עסקאות בכמות של 200,000$. המינוף הוא מעין הלוואה שברוקר נותן לסוחר ובאמצעותו אפשר לבצע עסקאות גדולות בשוק המט"ח העולמי.

מסחר ממונף מגדיל את כח הקנייה, ולכן יכול להגדיל את הרווחים אך גם את ההפסדים. הבטחונות שהלקוח נדרש להפקיד מאפשרים לו להשקיע בסכומים גבוהים הרבה יותר מההון העצמי שלו, והוא יכול להרוויח או להפסיד למרות שבידיו אין את ההון שלפיו הוא משקיע.

המינוף מהווה דרך להשיג תשואות גבוהות יותר עקב תנודות קטנות יחסית בשוק. לדוגמא: עם הון של 500$ בלבד תוכלו לרכוש חוזה בשווי של 50,000$ - כלומר להשתמש במינוף של 1:100. במינוף כזה תזוזה של 1% בכיוון הנכון תכפיל את כספכם, אך אם לא בחרתם את הכיוון הנכון, תפסידו את כל הכסף בחשבון.

מה הבחירה של סוחרי המט"ח?
באתרו ForexCrunch.com, ערך יוחאי עילם סקר שבדק איזה מינוף מעדיפים סוחרים בשוק הפורקס. נמצא כי מרביתם בוחרים במינוף של 1:100. לדבריו, סוחרים ותיקים אמרו לו שהמינוף האידיאלי הוא 1:10 עד 1:20. אולם, סוחרים רבים בשוק מחזיקים בגישה שונה וברוקרים שונים מאפשרים מינוף של עד 1:200, 1:300 ואף 1:400.


התחלת מסחר