מחשבון החזר משכנתא

המחשבון המתקדם של האתר מאפשר לך לתכנן את המשכנתא לטווח ארוך, תוך שקלול של עליית הריבית והמדד.

היתרונות הם:

מגוון מסלולי משכנתא, כולל מסלולים בעלי ריבית משתנה.

הצגה ויזואלית מיידית של תשלום המשכנתא החודשי: התשלום הראשון, התשלום הממוצע והתשלום המקסימאלי, ויתרת הקרן.

שליטה על גובה הפריים, הריבית המשתנה והמדד.

הצגה ברורה של ההחזר הכולל בכל מסלול, ויכולת השוואה בין מסלולים בצורה קלה ונוחה.

מחשבון משכנתא לחצו כאן לפתיחת המחשבון (קובץ אקסל).

מחשבון משכנתא


מחשבון משכנתא הוא כלי שימושי ביותר לבדיקת ההחזר החודשי וההחזר הכולל על הלוואה מסוימת. המחשבון מסייע לכם לבחור את המשכנתא המתאימה ביותר ליכולת הכלכלית שלכם, לפי מגוון פרמטרים: סכום, תקופה, ריבית ומדד. בעזרתו תוכלו לראות איך שינוי באחד הפרמטרים משפיע על התשלומים, ולתכנן נכון את לקיחת ההלוואה.

סוגי מחשבונים ואופן השימוש בהם

מחשבוני המשכנתא מתחלקים לשני סוגים:

1. מחשבון החזר משכנתא פשוט: מכניסים בו את סכום המשכנתא שאתם צריכים, התקופה והריבית, ותקבלו את ההחזר החודשי ואת ההחזר הכולל.

2. מחשבון מסלולי משכנתא, נקרא גם "מחשבון תמהיל משכנתא" או "מחשבון שילובים": במחשבון זה יש להכניס בנוסף לפרטים הקודמים, גם את מסלול המשכנתא אותו אתם רוצים לחשב, לדוגמא: ריבית קבועה, ריבית פריים, ריבית משתנה וכו'.

דגשים

חשוב לציין כי המחשבונים המופיעים באתרים של הבנקים למשכנתאות אינם לוקחים בחשבון שינויים עתידיים במדד ובריבית ועשויים להציג לכם מצג שווא כאילו המשכנתא שלכם זולה יותר ממה שהיא צפויה להיות בפועל, ויש להיות ערים לעניין.

המחשבון באתר זה מאפשר לכם לשחק עם שני הפרמטרים החשובים האלה - תוכלו לראות העלויות של ההצמדה למדד, ומה יקרה אם ריבית הפריים או הריבית המשתנה יעלו לדוגמא ב- 0.2% בשנה.