ייעוץ פנסיוני

גודל טקסט גודל גופן רגיל גודל גופן גדול גודל גופן גדול מאד

ייעוץ פנסיוני מקצועי – תכננו כבר היום את גיל הפרישה

גם אם אתם מתכננים כבר מעכשיו את הפרישה שלכם ולא החלטתם היכן בעולם תרצו לנפוש אחרי שנים של עבודה קשה – אתם וודאי יודעים מעבר לכל ספק שכסף, בשלב הזה בחייכם, יהיה אמצעי חשוב בדרככם להגשים את חלומותיכם או לכל הפחות לשמר את רמת החיים לה התרגלתם. על מנת שתוכלו ליהנות ממנעמי החיים בעתיד, כשאתם חופשיים ממחויבויות עבודה, נדרש להקדים תרופה למכה ו"לרפד" את הקרקע מבחינה כלכלית. זה הזמן לדבר על חיסכון פנסיוני.

מהו חיסכון פנסיוני?


חיסכון פנסיוני הוא ללא ספק אחת ההשקעות החשובות ביותר שתעשו לאורך כל חייכם הבוגרים, היות והוא מהווה למעשה את הקצבה החודשית ממנה תוכלו לחיות בשנות הפנסיה, כאשר לא תעבדו עוד. נכון, על פי חוק הביטוח הלאומי זכאי כל גמלאי לקצבה חודשית, אולם סכום זה הוא נמוך ביותר (כ-1,300 ₪ כיום), ובוודאי אינו יכול לכלכל גמלאי, אף לא עבור צרכים מינימאליים. מטרתו של חיסכון פנסיוני, אם כן, היא לאפשר חירות כלכלית בשנות הפנסיה, ובעיקר להוות משענת יציבה בעולם הכלכלי היודע תמורות ושינויים רבים, בהם קשה להבטיח את המחר.
ישנם ארבעה מכשירים מרכזיים המשמשים עבור חיסכון פנסיוני והניתנים לשילוב ביניהם. מומלץ לקבל ייעוץ פנסיוני מקצועי בטרם השקעת כספכם, אך הנה הסבר קצר ופשוט:
1. קרן פנסיה, שהיא חיסכון לגיל פרישה, אליה מפרישים מדי חודש המעביד והעובד גם יחד. בעת הפקדה לקרן פנסיה קשה יהיה לדעת מה יהיה הסכום, שיקבל המבוטח בסוף התקופה, היות ומדובר בקרן הדדית המושפעת מפעילויות שאר החברים בה.
2. ביטוח מנהלים, המיועד לעובדים שכירים בלבד, וכולל בדרך כלל גם רכיבים נוספים (מלבד חיסכון פנסיוני) דוגמת ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה.
3. קופת גמל, המהווה בדרך כלל חיסכון פנסיוני בלבד לגיל פרישה ללא מוצרים נלווים. בעת הפרישה יזכה החוסך לקבל את כספי קופת הגמל בצורת קצבה חודשית.
4. קרן השתלמות, שהיא מכשיר חיסכון לטווח בינוני וארוך, אותה ניתן לפדות כבר לאחר 6 שנות חיסכון.


גם הממשלה מכירה בחשיבותו של חיסכון פנסיוני – הכירו נא את חוק פנסיית חובה


בתחילת שנת 2008 נכנס לתוקף חוק פנסיית חובה, על פיו מכירה הממשלה, כי כל עובד במדינת ישראל ראוי לקיומה של קרן פנסיה, ולשם כך נדרש כל מעביד להפריד לעובדיו תשלומים למטרה זו. גם תחת חוק פנסיית חובה יכול כל עובד לבחור את המכשיר הפנסיוני המתאים לו (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל) ואליו מפריש המעביד אחוזים על פי הקבוע בחוק. חשוב לדעת, כי חוק פנסיית חובה רלוונטי לשכירים בלבד העובדים במקום עבודתם מעל 6 חודשים, וכי עדיין נבדקת האפשרות להחיל אותו גם על עצמאיים.


החלטתם לחסוך? פנו לסניף הבנק לקבלת ייעוץ פנסיוני מקצועי


אז מה עדיף? קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? ואולי עדיפה קופת גמל, ואיך תבחרו את המסלול המתאים לכם ביותר תדאגו שביום בו תצאו לפנסיה יהיה בידיכם הסכום המספיק לרמת החיים אותה אתם מבקשים לעצמכם? וכיצד תרצו לקבל את הכסף, בתשלום אחד או בקצבה חודשית? ומה בדבר ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח מחלות קשות וכיצד תבטיחו את כל זכויותיכם הפנסיוניות?

אין ספק, אם כן, כי חיסכון פנסיוני נושא בחובו שאלות רבות ואי בהירויות, וכי אלה נדרשים לעזרה מצד גורמים מקצועיים. זהו בדיוק תפקידם של הבנקים, שמציעים ייעוץ פנסיוני ללקוחותיהם, במטרה לסייע לכל מי שמבקש להתאים חיסכון פנסיוני לצרכיו ויכולותיו הכלכליות. בין אם אתם בונים על פנסיה עם המשפחה והנכדים או על טיול מסביב לעולם, זה הזמן להיערך מראש.

בהצלחה!