ביטוח נסיעות

גודל טקסט גודל גופן רגיל גודל גופן גדול גודל גופן גדול מאד

ביטוח נסיעות

ביטוח הבריאות הממלכתי של קופות החולים תקף רק בהיותו של המבוטח בארץ. בעת שהות בחו"ל, מומלץ מאוד לרכוש פוליסת ביטוח נפרדת, ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח שנרכש באופן פרטי ולתקופת זמן מוגבלת, על ידי הנוסע, תוך התחשבות במשך השהייה בחו"ל, בסוג החופשה, מיקומה, מצבו הבריאותי של המבוטח וסוג כבודתו. כל זאת על מנת להבטיח מענה הוגן לכל מקרה מצער שעלול לקרות במהלך החופשה ולגרום להוצאות כבדות ובלתי צפויות.

פוליסת ביטוח נסיעות ניתן לרכוש מחברות הביטוח השונות, מקופות החולים ואפילו ישנם סוגי ביטוחי נסיעות המוצעים בחינם על ידי חברות האשראי, אם כי אלו בעלי יכולת כיסוי מצומצמת ביותר. על כל אחד, לחשוב ולהחליט איזו פוליסה עליו לרכוש ואילו סעיפים עליו להרחיב. בכדי לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטות, ליקטנו את המידע החשוב ביותר בנושא.


מה מכסה ביטוח נסיעות סטנדרטי?


• הפסד תשלומים בגין ביטול או קיצור נסיעה - לפעמים, מסיבות לא צפויות, יאלץ המבוטח לבטל או לקצר את נסיעתו ויהיה עליו לשלם דמי ביטול כרטיס לחברת התעופה. תשלום זה יכוסה ע"י הביטוח.
• הוצאות טיפלו והוצאות נלוות במקרי חירום רפואיים - החזר כספי על הוצאות לטיפולים רפואיים ואשפוז במסגרת התקציב הקבוע בפוליסה. בד"כ כולל בתוכו טיפולי שיניים חירומיים.
• תאונות אישיות - החזר כספי על הוצאות כתוצאה מפגיעה הגורמת לנכות קבועה או מוות.
• אחריות כלפי צד שלישי - כיסוי מפני הוצאות שמחויבות כלפי צד שלישי הנפגע מרשלנות המבוטח.
• כבודה - החזר כספי על רכוש המבוטח אם נגנב או נאבד, על פי הקבוע בפוליסה.
את הסעיפים הנ"ל ניתן לרכוש עבור נוסע בודד או משפחה שנוסעת יחד לחו"ל.


אילו הרחבות ניתן לרכוש לביטוח נסיעות סטנדרטי?


• הרחב הריון - בד"כ עד השבוע ה- 32 של ההריון, מכסה הוצאות בגין מקרה רפואי שקשור בהריון.
• הרחב חורף - מכסה הוצאות רפואיות בגין פגיעה מפעילות סקי או שלג.
• הרחב ספורט אתגרי - מכסה תאונות ופגיעות כתוצאה מפעילות בספורט אתגרי, כדוגמת ראפטינג, סנפלינג וטיפוס הרים. לעיתים ניתן לרכוש את ההרחבה הזו למס' ימים מוגבל מתוך סך כל ימי החופשה, באם הנוסע יודע באילו תאריכים מדויקים הוא יעסוק בפעילות אתגרית.
• איתור וחילוץ - מכסה הוצאות בגין הקמת צוותי חיפוש וחילוץ של מטייל אובד או חסר אונים. בד"כ הפעלת ביטוח זה אינה מיידית ולוקחת מס' ימים ואפילו שבועות.
• עבור משפחה - הרחב ילדים אשר מכסה הוצאות של החזרת ילד ארצה בגלל אירוע רפואי שקרה להוריו בעת השהייה בחו"ל.
כמו כן, מוצעות כיום חבילות שונות המיועדות לקהל התרמילאים ונופשי הסקי, כאשר אלו משלבות בתוכן הרחבים שונים הרלוונטים לקהל זה כמו חיפוש וחילוץ או ספורט אתגרי, במחירים מוזלים יותר. עבור תרמילאים, אשר אינם יודעים מתי בדיוק יעסקו בספורט אתגרי, ניתן לרכוש את הרחב זה במחיר מוזל ועבור כל תקופת השהות.

בכל מקרה, מומלץ לרכוש ולתכנן את הביטוח מבעוד מועד ולא ברגע האחרון, מומלץ, לשמור על כל המסמכים ולעבור על הפוליסה ועל האותיות הקטנות של גובה הכיסויים וההשתתפות העצמית וכמו כן מומלץ לשמור על קשר עם הארץ לפחות כל חמישה ימים.