תנודתיות

איך אפשר לדעת איזה צמד יביא לך רווח ואיזה לא? כדי להצליח במסחר במט"ח חשוב להכיר את צמדי המטבעות לפני השקעה בהם. לכל מטבע יש "אישיות" שונה אשר מושפעת מנתונים כלכליים שונים, ואחת התכונות אשר מבדילות בין צמד אחד למשנהו היא התנודתיות (volatility).

תנודתיות היא נטיה של מחיר להשתנות בצורה חריפה בפרק זמן נתון, והיא נמדדת בטווח ה-פיפסים היומי שבו שער הצמד יכול לנוע.
הסקאלה נעה החל מתנודתיות יומית ממוצעת נמוכה של 61 פיפסים בצמד דולר אמריקאי/דולר קנדי, ומגיעה עד ל- 150 פיפסים בצמד לירה שטרלינג/ין יפני.

ככל שצמד תנודתי יותר, הסיכוי לרווח עולה, ואיתו גם הסיכון להפסד.


גרף טווח פיפסים יומי ממוצע


מאפיינים של מספר צמדים:

USD/JPY. יפן שונה מארה"ב ואירופה. יפן היא יבואנית נפט ולכן המוצרים היפניים מתייקרים כאשר מחיר הנפט עולה. הדבר מוביל לירידה בביקושים למוצרים יפנים ובהתאם לכך ערכו של הין ירד. כאשר הין נחלש מול הדולר, יעלה שערו של ה- USD/JPY. אולם, אם הדולר נמצא גם הוא במגמת ירידה, יהיה קשה לחזות את כיוונו של הצמד.

USD/CAD. קנדה לעומת זאת היא יצרנית נפט. מירב ההכנסות שלה נובעות מסחורות ובעיקר נפט וזהב, והמטבע שלה רגיש לשינויים במחיריהן. עליה במחירי הנפט תחזק את הדולר הקנדי והצמד ירד.

AUD/USD. אוסטרליה היא יצרנית זהב ולכן כאשר מחיר הזהב עולה, יעלה שער הצמד. אם סוחר עוקב אחרי מחיר הזהב ואחרי הכלכלה האמריקנית, יש סיכוי טוב שיוכל לחזות את כיוון הצמד.

EUR/USD הוא הצמד הנסחר ביותר. מומחים רבים סבורים שזה הצמד שמתאים לסוחרים מתחילים כי יש הרבה מידע זמין עליו. דולר חזק מחליש את הצמד וכאשר הבנק הפדראלי מתערב כדי להחליש את הדולר, תראו את הצמד מתחזק.


+500

התחל לסחור כעת. מינוף עד 1:30 >>